Nie chciał obsługiwać pacjentów z PiS, teraz ma kłopoty. Wszczęto postępowanie wobec lekarza z Rumii - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

środa, 17 stycznia 2018

Nie chciał obsługiwać pacjentów z PiS, teraz ma kłopoty. Wszczęto postępowanie wobec lekarza z Rumii

Zdjęcie, które pojawiło się na drzwiach gabinetu jednego z lekarzy w Rumii wywołało wielkie kontrowersje. Wszystko przez napis informujący, że lekarz „nie obsługuje wyborców PiS„. Okazuje się, że autora specyficznego zawiadomienia może czekać szereg przykrych konsekwencji…

Nie chciał obsługiwać pacjentów z PiS, teraz ma kłopoty. Wszczęto postępowanie wobec lekarza z Rumii

We wtorek informowaliśmy o sprawie, która zbulwersowała polskich internautów. W sieci popularność zdobywało zdjęcie z gabinetu lekarza z takim podpisem: „W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS, ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP„.

Kiedy jeden z internautów zapytał autora o ewentualną reakcje NFZ w tej sprawie, lekarz poinformował, że gabinet jest prywatny. Dodał również, że „NFZ może go pocałować w d…„.
W sprawie interweniowały m.in. posłanka Jolanta Szczypińska oraz posłanka Anna Sobecka. Druga parlamentarzystka napisała nawet list otwarty do Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej w którym domagała się „podjęcia konkretnych działań„.

Lekarza czekają konsekwencje?

Od kontrowersyjnej sprawy szybko odcięła się WOŚP. Przedstawiciele Orkiestry przypomnieli, że nie dostarcza ona sprzęty prywatnym gabinetom.
Z kolei portal dorzeczy.pl poinformował, że w sprawie zabrał głos Maciej Hamankiewicz – prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. W jego opinii takie zachowanie lekarza mogło stanowić naruszenie zasad etyki lekarskiej. W związku z tym podjął już odpowiednie działania.
Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej skierował informacje o wysokim prawdopodobieństwie przewinienia zawodowego polegającego na naruszeniu art. 3 Kodeksu Etyki Lekarskiej do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Wojskowej Izby Lekarskiej, do której należy lekarz i objął to postępowanie nadzorem” – powiedziała portalowi dorzeczy.pl Katarzyna Strzałkowska, Rzecznik Prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej.
Radio ZET dowiedziało się, że w sprawie lekarza postępowanie wyjaśniające wszczęła również Wojskowa Izba Lekarska.
Źródło: dorzeczy.pl, radiozet.pl, wmeritum.pl
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...