Morderczyni wpadła przez zdjęcie na Facebooku! - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

czwartek, 18 stycznia 2018

Morderczyni wpadła przez zdjęcie na Facebooku!

Kanadyjscy policjanci rozwikłali zagadkę tajemniczej śmierci 18-letniej Brittney Gargol, której ciało odnaleziono w 2015 roku. Winną okazała się jej przyjaciółka, 21-letnia Cheyenne Rose Antoine, która udusiła koleżankę własnym paskiem. Choć dziewczyna nie przyznawała się do popełnienia morderstwa, to zdradziło ją zdjęcie na którym widać, że ma na sobie narzędzie zbrodni.

Tajemnica morderstwa Facebook 

W 2015 roku Brittney Gargol i Cheyenne Rose Antoine wspólnie imprezowały. Następnego dnia rano ciało 18-letniej Gargol odnaleziono na wysypisku śmieci w Saskatoon. Policja przesłuchała jej przyjaciółkę, która stwierdziła, że podczas imprezy pokłóciła się z Gargol, a następnie poszła w swoją stronę z przypadkowo napotkanym mężczyzną.

 Policjanci nie mieli jak podważyć tej wersji, choć zdobywali kolejne informacje, obciążające Antoine. Jeden z jej znajomych stwierdził, iż pod wpływem alkoholu 21-latka przyznała się do morderstwa.

W końcu, dzięki mozolnej pracy policjantów, udało się znaleźć dowód. Okazało się nim zdjęcie na Facebooku, na którym widać obie dziewczyny. Cheyenne Rose Antoine ma na sobie pasek, którym została uduszona jej koleżanka. Mundurowi dokładnie sprawdzili media społecznościowe morderczyni i doszli do wniosku, że próbowała ona udawać żal po stracie koleżanki, m.in. po to, by odsunąć od siebie podejrzenia. 

Zamiast tego, sama dostarczyła dowód swojej winy.
- To dość niezwykłe, w jaki sposób policja zdobyła te informacje - mówił oskarżyciel Robin Ritter. Dzięki zdjęciu, Cheyenne Rose Antoine została skazana na siedem lat więzienia.


« PREV
NEXT »

Popularne

loading...