Matka pokonała raka. Tak się odwdzięczyła lekarzom - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Matka pokonała raka. Tak się odwdzięczyła lekarzom

Dla 30-letniej Ashley Moore z Teksasu walka z rakiem stała się najbardziej inspirującym przeżyciem, którego kiedykolwiek doświadczyła. Matka dwójki dzieci rzuciła pracę w szkole i zaczęła studiować pielęgniarstwo, by pomagać innym. Jej marzeniem jest praca na tym samym oddziale, gdzie sama kiedyś trafiła w jako pacjentka.

Ashley Moore z Teksasu pokonała raka. Teraz chce pomagać innym SWNS 
Ashley wspomina, że początkowo diagnoza brzmiała jak wyrok. Rak szybko postępował, a Amerykanka z dnia na dzień traciła na wadze. To był chłoniak Hodgkina, choroba nowotworowa układu chłonnego. Stan kobiety pogorszył się po urodzeniu drugiego dziecka, w trakcie hospitalizacji synkowi Ashley było 6 miesięcy.

Przerażona matka dwójki dzieci trafiła do Medical City Plano w Teksasie, gdzie miała przejść chemioterapię. Okazało się, że szpital wygląda zupełnie inaczej niż myślała, a personel i pacjenci zachowują się tak, jak gdyby byli jedną wielką rodziną. - Trudno jest to opisać. 

Po prostu zakochałam się w tych ludziach, którzy stali się moją inspiracją. Ich współczucie oraz czas, który spędzali ze mną, nawet będąc po pracy, było czymś wspaniałym - tłumaczy matka dwójki dzieci w rozmowie z DailyMail.  - Poczułam powołanie. Widziałam, że Bóg wystawił mnie na taką próbę po coś - dodaje Amerykanka, która tuż po wypisaniu ze szpitala poszła studiować pielęgniarstwo.
Choć kobieta dostanie dyplom dopiero latem 2019 roku, Ashley już teraz zatrudniła się w Medical City Plano na stanowisku pracownika administracyjnego. 

Jej największym marzeniem jest bycie pielęgniarką. 
Kobieta chce pomagać osobom, które są w tej samej sytuacji, co ona kiedyś. - Myślę o tym, by pójść na onkologię, bo to może pomóc pacjentom, którzy będą mieli okazję spotkać się z kimś, kto przechodził przez to samo - mówi Amerykanka.

Teraz Ashley czuje się bardzo dobrze,a jej choroba jest w remisji. Pomimo poważnych nakładów finansowych mąż Amerykanki chce, by ukochana kontynuowała naukę i spełniła swoje marzenie.

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...