Matka morderczyni. Zabiła dwoje swoich dzieci, a trzecie torturowała - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

sobota, 27 stycznia 2018

Matka morderczyni. Zabiła dwoje swoich dzieci, a trzecie torturowała

Jest wczesne popołudnie 18 lipca 2017 r. Mitsubishi Outlander zjeżdża z ruchliwej ekspresówki na parking McDonald's. Wybiera zestaw obiadowy z napojem Sprite, który będzie ostatnim posiłkiem jej syna. Matka morderczyni z zimną krwią zabiła zarówno jego, jak i jego niepełnosprawną siostrę. Koronnym dowodem stał się jeden SMS.


51-letnia Maree Mavis Crabtree jest oskarżona o zamordowanie swoich dzieci: 18-letniej Erin i 26-letniego Jonathana. Pozostawała bezkarna przez prawie 5 lat! Kluczowym dowodem w sprawie okazał się jeden, niepozorny szczegół. Detektywi uznali, że rodzaj napoju do posiłku, jaki wybrał 26-latek, jest wyjątkowo ważny. Dzięki informacjom uzyskanym od operatorów telefonicznych oraz znajomych chłopaka, udało się potwierdzić, że zamówił Sprite'a.

"OK xx, możesz wziąć mi podwójnego cheeseburgera z lemoniadą, proszę xx" – napisał Jonathan w SMS-ie wysłanym do swojej mamy. Później tego popołudnia matka trójki dzieci dodała mu do kubka ze Spritem śmiertelną dawkę płynnego oksykodonu (silny opioidowy lek przeciwbólowy), a potem zmusiła do wypicia. Mimo szeroko zakrojonych poszukiwań, naczynia nie udało się jednak znaleźć w domu rodziny w Maudsland (Złote Wybrzeże, Australia) stojącym nad brzegiem rzeki Coomera.

Matka i syn spędzili poranek u psychologa, który miał wystawić zaświadczenie o całkowitej i trwałej niepełnosprawności w związku z trwałym urazem mózgu spowodowanym wypadkiem samochodowym Jonathana w 2015 roku. Chodziło o odszkodowanie w wysokości ok. 200 tys. dolarów. Następnego dnia kobieta miała odebrać pieniądze swojego syna, zanim zadzwoniła pod numer alarmowy.

Śledczy od razu zauważyli, że śmierć młodego mężczyzny jest łudząco podobna do sposobu, w jaki odeszła z tego świata w 2012 r. jego niepełnosprawna siostra, Erin. Dziewczyna przedawkowała ten sam lek, kiedy pozostali członkowie rodziny byli na wakacjach. SMS wysłany przez 26-latka do matki pozwolił na połączenie wszystkich wątków. To jednak nie wszystko. 51-latka jest również oskarżona o wyłudzanie pieniędzy w związku ze śmiercią dzieci oraz o znęcanie się nad trzecim, które jeszcze żyje.
/brisbanetimes.com.au/
źródło: FAKT.PL


« PREV
NEXT »

Popularne

loading...