Mateusz Morawiecki podziękował dziennikarzom TVN za materiał o neonazistach. Ważna deklaracja premiera - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

wtorek, 23 stycznia 2018

Mateusz Morawiecki podziękował dziennikarzom TVN za materiał o neonazistach. Ważna deklaracja premiera

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podziękował dziennikarzom, którzy tropią przejawy neonazizmu w Polsce. Podkreślił również, że organizacje, których członkowie posługują się symbolami faszyzmu i nazizmu oraz pochwalają te ideologie, powinny zostać zdelegalizowane.

Mateusz Morawiecki podziękował dziennikarzom TVN za materiał o neonazistach. Ważna deklaracja premiera [WIDEO]

Wystąpienie Morawieckiego jest związane z wyemitowanym 20 stycznia reportażem „Superwizjera” TVN. Dziennikarzom stacji udało się przeniknąć do środowiska neonazistów w Polsce. W swoim materiale opublikowali nagrania z ukrytej kamery na których uwieczniono m.in. imprezę z okazji 128. urodzin Adolfa Hitlera. Dziennikarze ujawnili, że w wydarzeniu brali udział członkowie stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”.

Na opublikowanych fragmentach można dostrzec m.in. ołtarzyk ze zdjęciem Adolfa Hitlera, flagi ze swastykami, natomiast część z uczestników jest ubrana w mundury niemieckich żołnierzy z czasów Trzeciej Rzeszy.
Emisja materiału wzburzyła opinię publiczną do tego stopnia, że poruszony został rząd, premier, a także prokuratura. Publicyści, komentatorzy i politycy potępili zachowanie członków stowarzyszenia.

Morawiecki dziękuje dziennikarzom

We wtorek Mateusz Morawiecki, zapytany o tę sprawę na konferencji prasowej, podziękował dziennikarzom, który tropią przejawy neonazizmu w Polsce. Według premiera organizacje propagujące nazizm i inne ideologie totalitarne powinny zostać zdelegalizowane, a osoby, które popełniły takie czyny – ukarane.
Chciałem bardzo podziękować dziennikarzom, za to, że tropią tego typu rzeczy, ponieważ te dwa totalitaryzmy – niemiecki nazizm i komunizm – to największe tragedie XX wieku i jednej z największych tragedii w ogóle w dziejach ludzkości. Młodzi ludzie, którzy posługują się tego typu symbolami, wykazują nie tylko ignorancję, ale powinni zostać ukarani. W państwie polskim nie może być najmniejszej tolerancji dla symboli hitlerowskich, faszystowskich, nazistowskich czy komunistycznych – powiedział Morawiecki.

Źródło: wirtualnemedia.pl,
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...