Ksiądz z Elbląga całą tacę oddał do puszki WOŚP - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

wtorek, 16 stycznia 2018

Ksiądz z Elbląga całą tacę oddał do puszki WOŚPKs. Kazimierz Klaban, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Kościele Polskokatolickim w Elblągu, przekazał zbiórkę z tacy na WOŚP i tym gestem poruszył internet.  Parafianie mogli też wrzucać pieniądze przed kościołem. Zebraliśmy sporą sumę – cieszy się w rozmowie z Wirtualną Polską ks. Klaban.
Ks. Kazimierz Klaban, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Kościele Polskokatolickim, przekazał zbiórkę z tacy na WOŚP.
Ks. Kazimierz Klaban, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Kościele Polskokatolickim, przekazał zbiórkę z tacy na WOŚP. Fot. Facebook/WOŚP Elbląg


Lokalny sztab WOŚP zapewnia, że ksiądz poinformował przed nabożeństwem, że datki, które trafią na tacę, zostaną przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - Dziś 26 Finał WOŚP, grają z nami wszyscy - cieszył się Elbląski sztab, który pochwalił się zdjęciami z kościoła.


"Ale ja nic takiego nie zrobiłem! Dzwonią dziś do mnie redaktorzy z różnych gazet, ale ja przecież nic nadzwyczajnego nie uczyniłem, żeby się kreować na jakąś gwiazdę. Nie rozumiem tego, nie było moim celem, żeby tak to mocno rozdmuchać..." Powiedział -Ks. Kazimierz Klaban

Proboszcz z Elbląga podkreśla, że w tym roku kilku jego kolegów księży poszło za jego przykładem. – Dzwonili do mnie choćby z Lubelszczyzny, że zamiast tacy po kościele chodzili wolontariusze z puszkami. Cieszę się, że dobro się rozchodzi – mówi ks. Klaban. Nie chce komentować przypadków, gdy księża przeganiają wolontariuszy WOSP. Tak było w ubiegłym roku m.in. w Tychach. - Róbmy dobro i mówmy o dobych rzeczach - śmieje się.


źródło: wp.pl/ NaTemat

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...