Kradli wszystko co wpadło w ich ręce. Wpadli przez… krowę - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 29 stycznia 2018

Kradli wszystko co wpadło w ich ręce. Wpadli przez… krowę

Kradli zwierzęta gospodarskie, rowery, sprzęt budowlany i rolniczy. Włamywali się do komórek, garaży i altan. Działali na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Czterech sprawców zatrzymali kryminalni z Łodzi. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Sprawa jest rozwojowa.

Skradziona krowa | fot. Policja
Sprawa miała swój początek 22 stycznia. Tuż przed północą dyżurny koluszkowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Andrespol, że nieznani sprawcy ukradli mu krowę o wartości 3 000 złotych.
Na miejsce kradzieży skierowani zostali policjanci z wydziału kryminalnego, którzy idąc po śladach skradzionego zwierzęcia i prowadzącego ją sprawcy dotarli do lasu. Podczas sprawdzania najbliższej okolicy policjanci odnaleźli skradzione zwierzę uwiązane przy drzewie. Krowa powróciła do właściciela.

W trakcie dalszej penetracji lasu funkcjonariusze natknęli się na dostawczego lublina, który ugrzązł w niestabilnym podłożu. Pojazd pozbawiony był tablic rejestracyjnych oraz innych cech identyfikacyjnych. Technik kryminalistyki zabezpieczył szereg śladów z tego pojazdu, po czym zabezpieczono go na policyjnym parkingu.

24 stycznia analiza zebranych śladów i informacji doprowadziła do 41-letniego mieszkańca gminy Stryków. W trakcie przeszukania jego posesji znaleziono przedmioty pochodzące z różnych przestępstw. Ustalono, że mężczyzna nie mógł działać sam, bowiem niektóre ze skradzionych przedmiotów to ciężki sprzęt budowlany i jego transport wymagał siły kilku osób.

Sprawna praca dochodzeniowa policjantów doprowadziła do zatrzymania jeszcze tego samego dnia trzech kompanów 41-latka w wieku 32, 35 i 44 lat. Okazało się,że przestępczy kwartet działał na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Ich łupem padały zwierzęta gospodarskie, które trafiały na nielegalny ubój, sprzęt rolniczy, maszyny budowlane, elektronarzędzia, wyposażenie pojazdów technicznych oraz przedmioty wykorzystywane w gospodarstwie domowym. Ponadto zatrzymany w tej sprawie 44-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Wszyscy członkowie przestępczego kwartetu usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i może dojść do kolejnych zatrzymań. Trwa również ustalanie do kogo należy część zabezpieczonego przez policjantów sprzętu, którego pochodzenia nie potrafią wyjaśnić zatrzymani mężczyźni.

źródło/ kryminalnapolska
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...