Kary więzienia dla byłych policjantów za bezprawne użycie paralizatora - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

wtorek, 30 stycznia 2018

Kary więzienia dla byłych policjantów za bezprawne użycie paralizatora

Na karę trzech lat więzienia skazał we wtorek sąd w Lublinie byłego policjanta Marcina G., którego uznał winnym znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad dwiema zatrzymanymi osobami przez rażenie ich paralizatorem.


Dwóch innych byłych funkcjonariuszy, Piotra D. i Łukasza U., sąd skazał na kary po roku więzienia za przyzwolenie na znęcania się nad zatrzymaną osobą.
Wobec Marcina G. sąd orzekł zakaz wykonywania zawodu policjanta na sześć lat, zaś wobec Piotra D. i Łukasza U. – po cztery lata. Marcin G. ma zapłacić poszkodowanym osobom łącznie 50 tys. zł tytułem nawiązki, zaś Piotr D. i Łukasz U. – po 5 tys. zł.

Sąd uznał za udowodnione, że w czerwcu ubiegłego roku, funkcjonariusz III komisariatu lubelskiej policji, 41-letni Marcin G., kilkakrotnie raził nielegalnie posiadanym paralizatorem dwie osoby zatrzymane do wytrzeźwienia podczas Nocy Kultury. Osoby te były nietrzeźwe, obezwładnione, nie było potrzeby stosowania wobec nich przemocy – uznał sąd. Oskarżony raził ich paralizatorem w genitalia.

Przy rażeniu paralizatorem jednego z zatrzymanych byli obecni dwaj inni funkcjonariusze z tego samego komisariatu, 38-letni Piotr D. oraz 36-letni Łukasz U. Nie przeszkodzili w znęcaniu się nad poszkodowanym – uznał sąd.
Wyrok nie jest prawomocny.


źródło/kryminalnapolska
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...