Jest szansa na akcję ratunkową dla Polaka. „Wznowienie prywatnych działań ruszyło. Analiza danych trwa” - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 29 stycznia 2018

Jest szansa na akcję ratunkową dla Polaka. „Wznowienie prywatnych działań ruszyło. Analiza danych trwa”

Wydawałoby się, że nie ma już szans na sprowadzenie Tomasza Mackiewicz ze szczytu Nanga Parbat. Najnowsze informacje przekazane w mediach jednak dają jeszcze nadzieję.

Jak poinformował Michał Lisiecki, wydawca tygodnika „Wprost”, grupa prywatnych osób analizuje, jakie są możliwości dotarcia do polskiego himalaisty.
Wznowienie prywatnych działań ruszyło. Analiza danych trwa. Wkrótce więcej informacji – napisał na Twitterze.
Chwilę później Michał Lisiecki opublikował kolejne tweety, informując o utworzeniu prywatnej grupy ratunkowej i prosząc o kontakt każdego, kto jest w stanie pomóc.O sprawie informuje także dziennikarz Marcin Makowski.

Jest numer telefonu i mail do prywatnej grupy, która siedzi po nocy w Warszawie i bada możliwość realnej pomocy dla Tomka Mackiewicza. 

email: tomek.mackiewicz43@gmail.com

tel: +48 693999966

Nie szkodzi próbować, dopóki jeszcze teoretycznie tli się jakaś nadzieja.

— Marcin Makowski (@makowski_m) 28 stycznia 2018

Przypomnijmy, że decyzja o zakończeniu akcji ratunkowej na Nanga Parbat oficjalnie została przekazana w niedzielę rano. Jednym z powodów były pogarszające się warunki atmosferyczne. Nie udała się również próba zorganizowania helikoptera.
Ojciec Tomasza Mackiewicza w dramatycznych słowach prosił o wznowienie akcji.
Ja wiem, czuję to, że on wciąż żyje. Tomek potrafi przeżyć przez 6 dni w jamie śnieżnej na podobnej wysokości. To twardy i bardzo uparty chłopak – powiedział dla „Newsweeka” Witold Mackiewicz.

źródło/www.prawdaobiektywna.pl/

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...