Grupa 8-latków napadła na chłopca z Zespołem Downa. Matka zgłosiła sprawę na policję - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 8 stycznia 2018

Grupa 8-latków napadła na chłopca z Zespołem Downa. Matka zgłosiła sprawę na policję

Na placu zabaw w Oleśnicy w województwie dolnośląskim grupa kilkuletnich dzieci napadła na 12-letniego chłopca z Zespołem Downa – podaje "Gazeta Wrocławska". O zajściu poinformowała matka poszkodowanego chłopca.

Na jednym z oleśnickich placów zabaw, grupa 8-latków znęcała się nad chłopcem z zespołem Downa.
Na jednym z oleśnickich placów zabaw, grupa 8-latków znęcała się nad chłopcem z zespołem Downa. Fot. Cezary Aszkiełowicz/Agencja Gazeta
Całą sytuację na Facebooku opisuje matka chłopca. – Syn wrócił przerażony do domu – relacjonuje i apeluje do innych matek, by pilnowały, jak postępują ich pociechy. – Zwracajcie uwagę na zachowania swoich dzieci. Moje dziecko jest niepełnosprawne, ale nie jest w żaden sposób agresywne, nikogo nie zaczepia. To tamte dzieci zachowały się jakby nie były do końca zdrowe. To przerażające – pisze. 

Według jej relacji mali napastnicy mieli po 8-9 lat, zaatakowali jej syna i ściągnęli mu część odzieży, m.in. spodnie. Zaraz po zdarzeniu, kobieta zgłosiła sprawę na policję, niedługo potem znalazł się także świadek zajścia na placu zabaw. – Wiadomo, że była to grupka dzieci, która po tym, co zrobiła mojemu synowi, oddaliła się w stronę boiska Szkoły Podstawowej nr 2. Liczę, że kamery to wszystko zarejestrowały i że szybko ustalimy, kto skrzywdził mojego syna – mówi oburzona matka. 

Zajściem zajmuje się zespół do spraw nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. – To zdarzenie zostało nam zgłoszone 1 stycznia. Trafi do sekcji nieletnich i to ci policjanci będą prowadzić dochodzenie, sprawdzać, kto stoi za zdarzeniem, o którym mówi mama chłopca. Mimo że sprawcą są nieletni, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności – powiedziała "Gazecie Wrocławskiej" oficer prasowa oleśnickiej policji Aleksandra Pierzycka. O swoich ustaleniach policja ma poinformować na początku przyszłego tygodnia.

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...