Dramatyczne sceny w Opolu. Matka ocaliła życie 5-letniej córce! - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

wtorek, 9 stycznia 2018

Dramatyczne sceny w Opolu. Matka ocaliła życie 5-letniej córce!

Tylko błyskawiczna reakcja matki 5-letniego dziecka zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść w jednym z mieszkań na osiedlu Dambonia w Opolu. Okazało się, że w całym bloku stężenie tlenku węgla w powietrzu było przekroczone aż trzykrotnie! Na szczęście, 30-latka na czas wyniosła z mieszkania swoją nieprzytomną córeczkę. Tak uratowała jej życie.

Dramatyczne sceny w Opolu. Matka ocaliła życie 5-letniej córce! Mariusz Materlik / 
Kilka minut po godzinie 20.00 kobieta przygotowywała kąpiel dla 5-latki. Odkręciła kran i wyszła z łazienki po córkę. Kilka sekund później na jej oczach dziecko straciło przytomność. Kobieta natychmiast wzięła dziewczynkę na ręce i wybiegła z mieszkania na korytarz wzywając pomocy.

Kilka minut później na miejscu pojawili się ratownicy i strażacy. Dziewczynka po kilkunastu minutach odzyskała świadomość, ale tej nocy nie spędzi w domu. Karetka zawiozła ją do szpitala na dodatkowe badania.

 Po akcji ratunkowej, strażacy sprawdzili poziom stężenia tlenku węgla w całym bloku. Okazało się, że w budynku w którym mieszka 15 rodzin norma przekroczona była aż trzykrotnie! 

Gaz ulatniał się z nieszczelnej instalacji. Do momentu naprawienia usterki, jego dopływ będzie odcięty. Po przewietrzeniu wszystkich lokali strażacy zakończyli akcję. Na miejscu przez kilka godzin pracowali jeszcze policjanci oraz eksperci z zakresu gazownictwa, którzy wyjaśniają jak doszło rozszczelnienia. 

tok
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...