Dramat 6-letniego Nikosia. W Sylwestra zawalił się jego świat - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

czwartek, 18 stycznia 2018

Dramat 6-letniego Nikosia. W Sylwestra zawalił się jego świat

To był wyjątkowo tragiczny Sylwester dla rodziny 6-letniego Nikodema. Chłopiec nagle źle się poczuł i trafił do Szpitala Klinicznego w Gdańsku. Tam, lekarze obwieścili jego rodzicom przerażającą diagnozę - złośliwy guz mózgu. Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie 6-latka. Lekarzom udało się usunąć nowotwór, lecz teraz chłopca czeka długie i bardzo kosztowne leczenie. Rodzina Nikosia prosi o wsparcie.

W sylwestra 6-letni Nikodem usłyszał przerażającą nowinę. Teraz chłopiec walczy o życie Bart Man / Facebook 

6-letni Nikodem Kinas na co dzień mieszka z rodzicami za granicą. Jego mama pochodzi z Chmielna na Pomorzu. Na święta rodzina przyjechała do Polski, by świętować nadejście Nowego Roku w gronie najbliższych. Sprawy przybrały jednak dramatyczny obrót.

- Zaraz po przylocie do Polski Kodi zaczął mieć dziwne zawroty głowy, nudności i zaburzenia widzenia. Nie zwlekając podjęliśmy decyzję o sprawdzeniu tych objawów w Szpitalu Klinicznym w Gdańsku. Tam Nikodem miał zrobiony m.in. tomograf, a kolejno rezonans. Diagnoza dosłownie i w przenośni zwaliła nas z nóg. Guz mózgu. Złośliwy. Bardzo. - pisze na swoim profilu na Facebooku ojciec 6-latka.

Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie chłopca. Nikodem trafił do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie przeszedł operację usunięcia guza mózgu. Teraz dochodzi do siebie, lecz przed nim długotrwałe i kosztowne leczenie.
- Ma duże szanse na pełne wyleczenie, jednak droga Nikodema do powrotu do zdrowia będzie długa, kręta i bardzo kosztowna. 

Być może będziemy musieli kontynuować leczenie poza granicami Polski, a całkowity koszt leczenia może sięgnąć kilkuset tysięcy euro - wyjaśnia tata Nikodema.

Rodzice zwrócili się z prośbą o wsparcie do internautów.
- Dziś, kiedy jeszcze wiele pytań odnośnie choroby i leczenia Nikodema pozostaje bez odpowiedzi, a pierwszy i niewyobrażalny szok powoli mija, zwracamy się do Was o pomoc. Trzymajcie kciuki, módlcie się i myślcie o nas.

 Prosimy o udostępnianie tego posta. Prosimy o przekazanie 1% podatku na naszego Nikodema i o wpłacanie darowizn. W nas wstąpiły nadludzkie siły i jesteśmy pewni, że nasza Mała Świnka w pełni wyzdrowieje. Pytanie tylko kiedy. Z góry bardzo Wam dziękujemy za wsparcie duchowe i pomoc finansową - pisze ojciec 6-latka.
Szczegóły dotyczące możliwości pomocy chłopcu znajdują się w poniższym poście.
Fundacja Nasze Dzieci
Nr konta do darowizn w PLN:
(koniecznie z dopiskiem Nikodem Kinas)
Bank Pekao S.A. VII O/Warszawa
76 1240 1109 1111 0010 1163 7630
Fundacja Nasze Dzieci
Nr konta do darowizn w walucie:
(koniecznie z dopiskiem Nikodem Kinas)
Bank Pekao S.A. VII O/Warszawa
IBAn: PL 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630
Prosta instrukcja jak przekazać 1% podatku na Nikodema w tym linku:
(koniecznie: cel szczegółowy: Nikodem Kinas
Fundacja Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”
al. Dzieci Polskich 20/A120
04-730 Warszawa
http://naszedzieci.org.pl
FB: @FundacjaNaszeDzieci
KRS: 0000249753
❗️CEL SZCZEGÓŁOWY: NIKODEM KINAS
AZA, źródło: Facebook

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...