Domagał się wykreślenia z rejestru pedofilów. Co zrobił sąd? - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 29 stycznia 2018

Domagał się wykreślenia z rejestru pedofilów. Co zrobił sąd?

Pedofil Mateusz Wylaź (27 l.) z Nowej Dęby na Podkarpaciu trafił do jawnego rejestru przestępców seksualnych i jako pierwszy postanowił się z niego wypisać. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu rozpatrzył jego wniosek i odrzucił, uznając za bezzasadny.

Matuesz Wylaź figuruje w publicznym rejestrze przestępców seksualnych Foto: www.ms.gov.pl / 
Mateusz Wylaź nie chce być w rejestrze, bo twierdzi, że z tego powodu grożono mu śmiercią. Troszczy się też o... ofiarę. Argumentuje, że przez jego osobę, ktoś może skojarzyć także pokrzywdzonego i ujawnić jego dane.

Jak informuje "Echo Dnia" w poniedziałek sąd w Tarnobrzegu uznał, że wniosek pedofila nie zasługuje na uwzględnienie. Prawo bowiem pozwala usunąć nazwisko, kiedy zagrożone jest dobro małoletniego pokrzywdzonego. A tego sąd nie dopatrzył się w tym przypadku.

27-latek nadal pozostanie w jawnym rejestrze, podobnie jak 800 innych najgroźniejszych przestępców seksualnych. Każdy może sprawdzić ich dane, zobaczyć jak wyglądają i gdzie przebywają.

Mateusz Wylaź ma na sumieniu krzywdę, którą w 2010 r. wyrządził 10-letniemu ministrantowi. Znał chłopca z widzenia. Zaatakował go, kiedy malec wracał po nabożeństwie z kościoła w Nowej Dębie. Napastnik uderzył ofiarę pięścią w brzuch, dusił, a potem brutalnie zgwałcił. Okrutny sprawca pastwił się nad pokrzywdzonym, używając także kija.

W domu zboczeńca znaleziono filmy z gwałtami na dzieciach. Okazało się, że rabował ze szkół dziecięce obuwie, do którego przytulał się w łóżku. Podczas procesu biegli stwierdzili, że jest pedofilem o skłonnościach sadystycznych.
Wylaź ostatecznie został skazany na 4 lata więzienia. Skończył odbywanie kary. Jak wynika z ministerialnego rejestru przebywa teraz na oddziale dla psychicznie i nerwowo chorych w szpitalu w Starogardzie Gdańskim.

źródło/ FAKT24.PL

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...