Dni wolne 2018: kiedy długi weekend i dni wolne od pracy? [KALENDARZ] - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 8 stycznia 2018

Dni wolne 2018: kiedy długi weekend i dni wolne od pracy? [KALENDARZ]

Kalendarz dni wolnych 2018 pozwala wcześniej zaplanować nam wyjazdy czy urlopy w pracy. Kiedy wypada długi weekend, dni wolne od pracy i od szkoły w 2018 roku? Sprawdzamy, kiedy najlepiej zaplanować urlop w nadchodzącym roku oraz kiedy będą ferie i przerwy świąteczne dla uczniów.

fot. pixabay.com
Kalendarz dni wolnych 2018 - kiedy długi weekend i dni wolne od pracy i od szkoły? Sprawdzamy, kiedy wypadają święta i dni wolne w 2018 roku, kiedy jest Wielkanoc 2018, kiedy są długie weekendy 2018 i wiele innych informacji. Dzięki temu łatwiej będzie nam zaplanować, kiedy warto wziąć urlop lub kiedy najlepiej zaplanować dłuższy wyjazd.

Długi weekend i dni wolne - kiedy wypadają w 2018 roku?

Pierwszy długi weekend 2018 będzie na samym początku roku, ponieważ 1 stycznia wypada w poniedziałek. Jest to oczywiście dzień wolny od pracy i od szkoły, przede wszystkim dlatego, żeby móc odzyskać siły po sylwestrowej nocy. Jeśli chodzi o długie weekendy w 2018 roku, warto rozważyć wykorzystanie jednego dnia urlopu na poniedziałek, 30 kwietnia. Święto Pracy, 1 maja wypada we wtorek, dlatego dzięki temu będzie można zaplanować aż pięciodniowy wyjazd na majówkę. Drugą opcją jest także skorzystanie z urlopu w piątek, 4 maja dzięki temu, że Święto Konstytucji 3 maja wypada w czwartek.
W maju będzie można zaplanować jeszcze jeden długi weekend 2018, ponieważ w czwartek, 31 maja wypada w tym roku Boże Ciało. Jeśli wykorzystamy jeden dzień urlopu w piątek, 1 czerwca, będziemy mogli świętować Dzień Dziecka np. na wyjeździe ze swoimi pociechami.

Kalendarz 2018 - dni wolne od pracy i od szkoły

Kalendarz dni wolnych 2018 układa się korzystnie, jeśli chodzi o długie weekendy i dni wolne od szkoły. Poniżej przedstawiamy podsumowanie wszystkich dni wolnych od pracy i od szkoły w 2018 roku oraz daty ważniejszych świąt:
 • 1 stycznia (poniedziałek) - Nowy Rok
 • 6 stycznia (sobota) - Trzech Króli
>> 6 stycznia 2018: dzień wolny za święto - jak odebrać? [ZASADY]
 • 15 stycznia - 25 lutego - ferie zimowe dla uczniów
Szczegółowy terminarz ferii zimowych 2018 można znaleźć w poniższym artykule:
>> Ferie zimowe 2018 - terminy. Kiedy wypadają i w których regionach?
 • 1 kwietnia (niedziela) - Niedziela Wielkanocna
 • 2 kwietnia (poniedziałek) - Poniedziałek Wielkanocny
W większości szkół wiosenna przerwa świąteczna 2018 potrwa od 29 marca do 3 kwietnia. Zakończenie zajęć w klasach programowo najwyższych w szkołach gimnazjalnych przypada na 27 kwietnia 2018 roku.
 • 1 maja (wtorek) - Święto Pracy
 • 3 maja (czwartek) - Święto Konstytucji 3 maja
W wielu szkołach poniedziałek 30 kwietnia, środa 2 maja i piątek 4 maja będą dniami wolnymi dla uczniów. W tym przypadku wszystko zależy od ustaleń dyrektora danej placówki. Dodatkowe dni wolne od szkoły 2018 dla uczniów szkół średnich wypadają także na początku maja w trakcie trwania egzaminów maturalnych.
 • 20 maja (niedziela) - Zielone Świątki
 • 31 maja (czwartek) - Boże Ciało
Podobnie jak w przypadku weekendu majowego, również piątek, 1 czerwca w wielu szkołach będzie dniem wolnym. Dzięki temu uczniowie będą mogli skorzystać z kolejnej dłuższej przerwy - ten długi weekend 2018 potrwa od czwartku, 31 maja do niedzieli, 3 czerwca.
Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w 2018 roku kończą się w piątek, 22 czerwca. Oczywiście 23 czerwca jest to początek wakacji, które w roku 2018 potrwają do 31 sierpnia. Uczniowie wrócą do szkół w poniedziałek, 3 września 2018.
 • 15 sierpnia (środa) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 • 1 listopada (czwartek) - Wszystkich Świętych
W wielu szkołach również piątek, 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć. Dzięki temu uczniowie mogą korzystać z dni wolnych aż do niedzieli, 4 listopada.
Osoby pracujące również powinny wziąć pod uwagę ten dzień, ponieważ jeśli w piątek, 2 listopada wykorzystamy jeden dzień urlopu, mamy kolejny długi weekend w 2018 roku.
 • 11 listopada (niedziela) - Dzień Niepodległości
>> Dni wolne od szkoły 2017/18 - kiedy wypadają? Terminy świąt i ferii
 • 25 - 26 grudnia (wtorek, środa) - Święta Bożego Narodzenia
Wigilia 2018 wypada w poniedziałek, 24 grudnia. Zimowa przerwa świąteczna 2018 dla uczniów w większości szkół będzie trwała od soboty, 22 grudnia 2018 do wtorku, 1 stycznia 2019.
Jeśli chodzi o dni wolne od szkoły 2018, uczniowie mogą liczyć także na dodatkowe terminy, między innymi z powodu święta szkoły lub innych ważnych uroczystości. Studenci mogą liczyć na przerwę od zajęć dzięki juwenaliom, które są organizowane najczęściej na przełomie maja i czerwca. W te dni zwykle ustalane są tzw. godziny rektorskie.
Terminy dodatkowych dni wolnych od szkoły 2018 uczniowie mogą znaleźć najczęściej na stronach internetowych wybranej placówki lub bezpośrednio w szkole, np. na tablicy ogłoszeń.
RadioZET.pl/KP
RadioStacja

« PREV
NEXT »

Popularne