Chcieli sprzedać zdjęcia Tylman. Prokuratura wycofała zarzuty - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

piątek, 19 stycznia 2018

Chcieli sprzedać zdjęcia Tylman. Prokuratura wycofała zarzuty

Dwójka mężczyzn, która w 2016 roku próbowała sprzedać mediom zdjęcia ciała Ewy Tylman, której zwłoki po kilkumiesięcznych poszukiwaniach wyłowiono z rzeki, nie usłyszy zarzutów. Według prokuratury nie doszło do złamania prawa.

Cialo Ewy Tylman odnalezione w Warcie w Czerwonaku pod Poznaniem | fot. Super Express
26-letnia kobieta zaginęła w Poznaniu w listopadzie 2015 roku. W lipcu 2016 roku z Warty w miejscowości Czerwonak wyłowiono jej ciało. Zwłoki dryfujące w rzecze wypatrzył mężczyzna, który poza powiadomieniem organów ścigania, wykonał także zdjęcia ciała, które następnie wysłał znajomym. Próbował także zainteresować nimi media. Do próby sprzedaży fotografii mediom miał zachęcać go pracodawca.

Jak podała w piątek „Gazeta Wyborcza”, mimo, że mężczyźni mieli pierwotnie odpowiedzieć za utrudnianie śledztwa, to ostatecznie prokuratura wycofała zarzuty.

Jak poinformowała Magdalena Mazur-Prus z poznańskiej prokuratury, śledczy po zbadaniu sprawy doszli do wniosków, że nie doszło do popełnienia przestępstwa. – Te osoby nie dysponowały materiałem pochodzącym z postępowania. Wykazały zamiar sprzedania czy też przekazania zdjęć mediom, ale to nie doszło do skutku –wyjaśniła.

Według ustaleń „Wyborczej”, mężczyźni szukali nabywców zarówno wśród lokalnych, jak i ogólnopolskich mediów. Negocjacje z jedną z redakcji przerwała policja – o próbie sprzedaży zdjęć funkcjonariusze dowiedzieli się od dziennikarzy oburzonych propozycjami.
źródło: Gazeta Wyborcza, Interia


« PREV
NEXT »

Popularne

loading...