Bloger pokazał zdjęcia karty w internecie. W 4 minuty wyczyszczono mu konto (WIDEO) - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 29 stycznia 2018

Bloger pokazał zdjęcia karty w internecie. W 4 minuty wyczyszczono mu konto (WIDEO)

Takiego wyniku opublikowania danych karty płatniczej w sieci bloger się nie spodziewał – wystarczyło 5 minut, żeby ktoś wydał jego pieniądze robiąc sobie zakupy na Amazonie.


Bloger pokazał zdjęcia karty w internecie. W 4 minuty wyczyszczono mu konto
fot. kadr z wideo

Akcja była eksperymentem – bloger Maciej Budzich z MediaFun postanowił sprawdzić, co dokładnie się stanie, gdy do sieci wyciekną wrażliwe dane karty płatniczej. Nie spodziewał się jednak, że finał doświadczenia nadejdzie tak szybko – spodziewał się, że reakcje przestępców pojawią się co najwyżej po kilku godzinach.
Pierwsze transakcje, na łączną kwotę około 300 zł, zostały przeprowadzone już w 4 minuty od opublikowania postów ze zdjęciami w mediach społecznościowych. Bank, który wydał kartę, zareagował błyskawicznie – wystarczyło 13 minut, żeby wstępnie zablokować możliwość prowadzenia transakcji, a po 19 minutach i chwili rozmowy telefonicznej karta była już zastrzeżona.
Jak wyglądał eksperyment można przekonać się oglądając wideo z relacją:

Krótki czas reakcji mógł wynikać z konsultacji, jakie przeprowadził wcześniej blogerchcąc dowiedzieć się, jak bardzo niebezpieczna jest planowana przez niego akcja. Bank mógł wprowadzić jego konto na listę obserwowanych ze szczególną starannością – pozostali użytkownicy mogą nie mieć tyle szczęścia i na reakcję instytucji czekać znacznie dłużej.
Oprócz straty pieniędzy eksperyment zakończył się otrzymaniem przez autora 24-godzinnego bana na Facebooku.

źródło/ RadioZET.pl/MT
RadioStacja
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...