Biły i nagrywały wszystko telefonem. Brutalne gimnazjalistki skazane! - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 15 stycznia 2018

Biły i nagrywały wszystko telefonem. Brutalne gimnazjalistki skazane!

Wiosną zeszłego roku w internecie pojawiły się filmy, które zbulwersowały całą Polskę. Na nagraniu widać, jak dwie 14-latki katują swoją rówieśniczkę w okolicy szkoły na gdańskim Chełmie. Okazało się, że takich zdarzeń było więcej i brały w nich udział także inne nieletnie. Dziś sąd wydał wyrok w tej sprawie. Brutalnych gimnazjalistek nie ominie kara.

proces gimnazjalistek Mirosław Pieślak / newspix.pl 


3 dziewczyny zostały skazane na dozór kuratora. 3 kolejne wylądują w zakładzie wychowawczym, natomiast jedna ze sprawczyń może trafić do poprawczaka. Usłyszała jednak wyrok w zawieszeniu i na razie także zostanie umieszczona w zakładzie wychowawczym. Jeśli będzie sprawować się źle, trafi do poprawczaka. 
Na jednym z nagrań, które trafiły do sieci widać też chłopaka, który zachęcał swoje koleżanki do bicia i poniżania. Postępowanie wobec jego osoby umorzono. Śledczy wciąż badają postawę pracowników gimnazjum na Chełmie. To właśnie w okolicy tej placówki doszło do pobicia. Prokuratura bada, dlaczego pracownicy szkoły nie zareagowali na to zdarzenie. 

PP
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...