86 razy zdawał na prawo jazdy. Ani razu nie zaliczył egzaminu z teorii. Wydał prawie 3 tys. zł - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

czwartek, 25 stycznia 2018

86 razy zdawał na prawo jazdy. Ani razu nie zaliczył egzaminu z teorii. Wydał prawie 3 tys. zł

Jeden z mieszkańców gminy Wola Uhruska (woj. lubelskie) od sześciu lat stara się zdobyć prawo jazdy kategorii B, ale ani razu nie wyjechał jeszcze na plac manewrowy. Z dotychczasowych 86 prób, każda zakończyła się negatywnym wynikiem egzaminu teoretycznego. Mężczyzna wydał w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie już blisko 2,6 tys. zł.

Polsat News
Mężczyzna po raz pierwszy podszedł do egzaminu w 2013 roku, kiedy to 24 razy próbował zdać państwowy test z przepisów ruchu drogowego. W 2014 roku w chełmskim WORD zgłosił się 31 razy. 

W kolejnych latach coraz rzadziej podchodził do egzaminu. W 2015 roku było to 17 prób, w 2016 roku - 7, a w 2017 roku - 6. 
- Mężczyzna jest już po kolejnej próbie zdania egzaminu teoretycznego. Niestety z niepowodzeniem. To była jego 86. próba – informuje Marek Sapiecha, kierownik Działu Egzaminowania w chełmskim WORD.

"Korzysta z pomocy pracowników WORD"
Po 84. nieudanej próbie mężczyzny, egzaminator powiedział w rozmowie z polsatnews.pl, że po każdym egzaminie teoretycznym chętnym kandydatom pracownicy WORD wyjaśniają, jakie są poprawne odpowiedzi na zadawane pytania. - Ten kandydat z takiej pomocy zawsze korzysta - mówił Sapiecha.

Zdawalność w chełmskim WORD w ubiegłym roku dla egzaminu teoretycznego kat. B wyniosła 52,07 proc., a dla praktycznego 33,65 proc.

spottedlublin.pl

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...