10-latka z Olkusza zgwałcona przez rówieśników w szkolnej toalecie? - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

piątek, 26 stycznia 2018

10-latka z Olkusza zgwałcona przez rówieśników w szkolnej toalecie?

Policjanci z Olkusza zostali zawiadomieni o tym, że 10-letnia dziewczynka padła ofiarą przemocy seksualnej. Do zdarzenia miało dojść w szkolnej toalecie lub podczas przerwy poza budynkiem szkoły – informuje „Gazeta Krakowska”. Śledczy na razie nie mają kompletnych informacji na temat przestępstwa.

fot. Pixabay
– Sprawę przejął sąd rodzinny w Olkuszu – informuje Marika Guzik-Gajda z olkuskiej policji w rozmowie z Fakt24. Do przestępstwa miało dojść w październiku, jednak rodzice dziewczynki znacznie później dowiedzieli się, że ich córka mogła paść ofiarą gwałtu. Początkowo dziewczynka uskarżała się na ból brzucha, a matka i ojciec byli przekonani, że to przejaw zwykłych dolegliwości związanych z okresem dojrzewania.

Jak czytamy w „Gazecie Krakowskiej” rodziców 10-latki o rzekomym gwałcie zawiadomiła dopiero w styczniu matka jednego z chłopców, który miał brać udział w zdarzeniu. Wtedy dziewczynka została zabrana na badania do szpitala,a następnie na policję.

– Materiały są skąpe i niekompletne. Trudno ustalić, co się tam tak naprawdę wydarzyło – tłumaczy sędzia Rafał Ziętek z Sądu Rejonowego w Olkuszu w rozmowie z „Gazetą Krakowską”. – Możliwe, że materiały zostaną zwrócone policji do uzupełnienia – dodaje sędzia. 

Konieczne będzie także przesłuchanie poszkodowanej, jak i domniemanych sprawców. Nawej jeżeli do przestępstwa doszło, chłopcy mogą nie otrzymać żadnej kary, ponieważ są nieletni. Nie grozi im nawet tzw. poprawczak, ponieważ są to dzieci poniżej trzynastego roku życia.

źródło: Gazeta Krakowska / Fakt24
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...