Nietrzeźwy kierowca doszczętnie staranował barierki przed szkołą - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

wtorek, 10 kwietnia 2018

Nietrzeźwy kierowca doszczętnie staranował barierki przed szkołą

Gdy przechodzący przez Michalczową mężczyzna zobaczył jak samochód doszczętnie taranuje barierki przed szkołą, a jego kierowca ucieka z miejsca, ruszył za nim w pościg. W trakcie dołączyli do niego policjanci, co skutkowało zatrzymaniem kierowcy, który jak się później okazało był kompletnie pijany.

zdjęcie: policja.gov.pl

W niedzielę 8 kwietnia, kilkanaście minut po godz. 11.00 w miejscowości Michalczowa (gm. Łososina Dolna), kierujący samochodem marki Audi jadąc drogą powiatową, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał w barierki ochronne na wysokości szkoły podstawowej oraz w przydrożną kapliczkę.

Mężczyzna wysiadł z samochodu, który wcześniej dachował i zaczął pieszo uciekać z miejsca zdarzenia. Pościg za nim rozpoczął świadek, który łącznie przebiegł prawie 2 kilometry za uciekinierem. 
W trakcie do świadka zdarzenia dołączyli policjanci i wtedy sprawcę zatrzymano. Po przebadaniu uciekiniera, okazało się, że 35-latek miał w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu, a ponadto nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

35-letni mieszkaniec gminy Łososina Dolna został zabrany do szpitala w Nowym Sączu. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz brak uprawnień do kierowania grozi mu teraz do dwóch lat pozbawienia wolności, a sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Foto: PSP Nowy Sącz

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...